سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

صلح جو،

خبرنگار واقعی که خبرساز و جهادگر عرصه تبیین است، جزو سرمایه های اجتماعی هر عصری می باشد

تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی موید نقش خبرنگاران در زنده نگه داشتن تاریخ است.

  به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و تقارن آن با ایام محرم و عاشورای حسینی اظهار کرد: حضرت زینب(س) پیام آور كربلاست؛ بزرگ بانویی كه موثرترین نقش را در صیانت از نهضت امام حسین(ع) ایفا كرد و به افشای ماهیت دشمن پرداخت و پیام رسان واقعه عاشورا شد.

وی افزود: بعد از حادثه کربلا، بانوی پیام رسان بزرگ عاشورا حضرت زینب (س) نقش پیام رسانی را به نحو احسن انجام داد و هرگز اجازه نداد تا زور گویان و ستمگران که به دنبال خاموش نمودن واقعه عظیم کربلا و عاشورا بودند موفق شوند.

صلح جو خاطرنشان کرد: تقارن روز خبرنگار با عاشورای حسینی موید نقش خبرنگاران در زنده نگه داشتن تاریخ است، چرا که خبرنگاران جویای حقیقت و جزء کسانی هستند که به دنبال راستی، درستی و خیر خواهی می باشند؛ لذا باید از جوسازی و فضاسازی های بیهوده و غیر واقعی برحذر باشند.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، خبرنگار واقعی که خبرساز و جهاد گر عرصه تبیین است، جزو سرمایه های اجتماعی هر عصری می باشد.

وی با اشاره به نقش حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و پیام رسانی عاشورا گفت: یک خبرنگار واقعی می تواند دیده بانی برای ارتقای حقوق شهروندی باشد همچون حضرت زینب(س)، بزرگ خبرنگار تاریخ که توانست با اطلاع رسانی دقیق، کاری ماندگار در تاریخ انجام دهد.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط