یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

لزوم افزایش تعداد کمیسیونهای ماده صد در شهرداری قزوین /استفاده از ظرفیتهای مردمی در مدیریت شهری

استفاده از ظرفیتهای مردمی در بخشهای مختلف مدیریت شهری جزو لاینفک برنامه های شورا و شهرداری قزوین است چرا که وقتی مردم پای کار باشند قطعا در رسیدن به اهداف مدنظر موفق تر خواهیم بود.

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ،علی فرمانی رییس شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه علنی شورا ضمن اشاره به روز 22 مردادماه به نام روز "تشکل ها و مشارکتهای اجتماعی" اظهارکرد: توجه به توسعه همه‌جانبه و برخورداری از جامعه‌ای اخلاقی نیازمند توجه به ارزش‌های اخلاقی و مسئولیت‌پذیری است که این امر اهمیت سرمایه‌های‌ اجتماعی و مشارکت‌های مردمی را دو چندان می‌کند.

وی در ادامه جلسه که با دستور کار انتخاب اعضای کمیسیونهای تخصصی شورا برگزار شد با بیان اهمیت تسریع در رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده صد درشهرداری قزوین اظهارکرد: تعدد و حجم پرونده های ورودی به کمیسیون ماده صد درشهرداری قزوین بالا است ،لذا ضرورت دارد تا به منظور تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها تعداد کمیسیونهای ماده صد افزایش یابد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: درحال حاضر 5 نفر از اعضای شورا در این کمیسیون ها حضور دارند و موضوع افزایش تعداد کمیسیونهای ماده صد از 5 به 7 کمیسیون را به طور جدی پیگیری خواهیم نمود. 

تعداد کمیسیون های تخصصی شورا افزایش یافت

فرمانی در بخش دیگری از سخنانش از افزایش تعداد کمیسیونهای تخصصی شورا از پنج کمیسیون به هفت کمیسیون خبرداد و گفت: کمیسیون پیگیری ،نظارت وکمیسیون بانوان و امورخانواده به عنوان کمیسیونهای جدید در سال دوم فعالیت شورای ششم افزوده شدند وترکیب اعضای این کمیسیونها نیز با رای اعضای شورا مشخص شدند.

وی همچنین در طرح دیدگاه خود پیرامون لایحه توافق با آقای طهماسبی گفت: به منظور بررسی دقیق و جامع این پرونده ،لایحه به کمیسیون شهرسازی و املاک شورای اسلامی شهرقزوین ارجاع می شود و پس از بررسی مجدد درصحن شورا تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

فرمانی در ادامه سخنانش به روز مقاومت اسلامی اشاره نمودو افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به مناسبت پیروزی حزب الله لبنان در برابر ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه، ۲۳ مرداد را به عنوان روز مقاومت اسلامی نامگذاری نمود تا بدین ترتیب، واژه مقدس «مقاومت» را برای همیشه ماندگار و جاویدان کندو به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حزب الله به جهان عرب و اسلام عزت دوباره بخشید. روزی که هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی فرو ریخت و بذر مقاومت ثمره داد. اهمیت این روز نه در یک تاریخ و رویداد نظامی، بلکه در تحقق راهبردی است که حضرت امام خمینی (ره) پایه‌گذاری کردند و به رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای تداوم یافت.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین دراین جلسه ضمن محکوم نمودن توهین به سردار شهید همدانی گفت:به فرموده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار همدانی یک لشگر بود لذا ما جسارت و توهین به سردار همدانی را محکوم می نماییم و امیدواریم ادامه دهنده مسیر شهدا ،حافظ مشی و مرام وایده شهدا باشیم.

وی همچنین خواستار اختصاص مکان مناسب برای مرکز پژوهشهای شورا و شهرداری قزوین شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط