یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۳

در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید شد؛

لزوم تشکیل ستاد "روز قزوین" در شهرداری

در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی،بانوان و امور خانواده ضمن بررسی برنامه های مدیریت شهری پیرامون رویداد هفته فرهنگی قزوین بر لزوم تشکیل ستاد روز قزوین در مدیریت شهری تاکید شد‌.

  به گزارش روابط عمومي شورای اسلامی شهر قزوین، در این جلسه که به ریاست قاسم اللهیاری و با حضور اعضای کمیسیون و مدیران مرتبط در حوزه مدیریت شهری قزوین بر گزار شد؛ برنامه های سازمانهای مختلف شهرداری قزوین پیرامون برنامه های روز قزوین تشریح شد.

بر پایه این گزارش؛ برجی سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به تشریح برنامه های سازمان متبوع خود از جمله همایش تجلیل از استاد بهاءالدین خرمشاهی و مستندسازی از زندگی ایشان، چاپ کتاب و اجرای برنامه، گردشگری کهن دیار مینودری،معرفی امامزاده ها و حسینیه ها،برگزاری فرهنگسرای عاشورایی در پیاده راه فرهنگی میدان آزادی (سبزه میدان)، شب شعر آیینی حسيني، برگزاری تور رصد آسمان، اجرای طرح اتوبوس عاشورایی در مناطق کم برخوردار و اجرای برنامه های فرهنگی پرداخت.

این گزارش می افزاید، همایش هفته فرهنگی قزوین با مشارکت دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، برگزاری جشنواره ورزشی با محوریت میدان آزادی (سبزه میدان) و نواحی منفصل شهری، برگزاری یادواره شهدای هنرمند شهرقزوین و تجلیل از ۳۰خانواده شهید هنرمند، برگزاری آیین تجلیل از پیشکسوتان هنر تعزیه،رونمایی از پوستر اجرای تئاتر، برگزاری مسابقه نقاشی و عکاسی از دیگر برنامه های مهم پیش بینی شده برای رویداد هفته فرهنگی قزوین توسط سازمان فرهنگی ورزشی می باشد.

این گزارش خاطر نشان می کند، منجم سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نیز به بیان اقدامات این سازمان از قبیل فضاسازی های متناسب با ایام محرم و عزاداری و برنامه های روز قزوین ،نصب المان های نوری مرتبط با روز قزوین، نصب المان شهر من قزوین درمیدان مینودر، اکران جملات رهبر معظم انقلاب پیرامون شهر قزوین، نصب ۶ سردیس شهدا در خیابان شهدا پرداخت و بر لزوم سیاستگزاری کلی برای بهتر برگزار شدن برنامه های روز قزوین تاکید نمود‌.

گفتنی است؛ تقوی سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین نیز از آمادگی این سازمان در همکاری و تعامل با سایر سازمانها در اجرای برنامه های روز قزوین خبر داد.

این گزارش تصریح می کند، خرم نیا سرپرست روابط عمومی شهرداری قزوین نیز در سخنانی به بیان برنامه های حوزه روابط عمومی برای برگزاری برنامه های روز قزوین اشاره نمود و دراین راستا بر ضرورت تعامل با رسانه ملی در پخش تولیدات در راستای معرفی ظرفیتهای شهر قزوین،برگزاری تور رسانه ای و حضور سرویس گردشگری رسانه های سراسری در شهر قزوین تاکید نمود.

در ادامه این جلسه، دکتر نورانی نماینده دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) به تشریح برنامه روز قزوین که قرار است در محل دانشگاه برگزار شود اشاره نمود و اهداف این برنامه از قبیل معرفی هنر و صنعت سنتی قزوین با نگرش به طرح توسعه پایدار ایجاد رعب و انگیزه برای سرمایه گذاری در قزوین ،تحکیم ارتباط دانشگاه با شهر و شهروندان را تشریح نمود‌.

این گزارش خاطرنشان می کند، اعضای این کمیسیون‌ ضمن استماع برنامه های روز قزوین توسط مدیران سازمانهای شهرداری قزوین برلزوم تشکیل ستاد ویژه برای روز قزوین در شهرداری قزوین و تعامل با استانداری قزوین تاکید نمودند و خواستار همکاری ومشارکت تمامی ارگان‌های مربوطه از جمله استانداری ،میراث فرهنگی ارشاد و سایر دستگاه های مرتبط در برگزاری برنامه های روز قزوین شدند.

همچنین بر پایه این گزارش، اعضای این کمیسیون بر لزوم توجه به معرفی چهره های ماندگار درهنر تعزیه و زره بافی، معرفی مشاغل قزوین، خاطره گویی و شب خاطره،معرفی عزاداری و سوگواری های خاص مناطق شهر قزوین ،قزوین گردی از امامزاده های ناشناخته، توجه به لهجه شیرین قزوین در اجرای برنامه ها و معرفی فرهنگ و سنن قزوین و توجه به‌ جذب گردشگر تاکید نمودند و خواستار لحاظ شدن موارد مذکور در اجرای برنامه ها شدند.

همچنین در این جلسه اعضای کمیسیون ضمن استماع برنامه های روز قزوین توسط نماینده دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)خواستارتوجه به اهداف مدنظر مدیریت شهری در این برنامه شدند.

در بخش دیگر این جلسه اعضای کمیسیون بر لزوم تعاملات بیشتر کمیسیون فرهنگی شورا با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین تاکید نمودند

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط