سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۶

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین

نامگذاري معابر قزوين به نام زنان شهيده

نامگذاري معابر قزوين به نام زنان شهيده در دستور كار شوراي نامگذاري قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: با توجه به اينكه زنان شهيده نماد مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمنان بوده و نقش مهم و تاثير گذاري در دوران انقلاب اسلامي و دفاع مقدس ايفا كرده اند، ضروري است برخي معابر شهر به نام آنها مزين شود.

وي در ادامه با اشاره نامگذاري خياباني به نام آيت اله باريك بين ، امام جمعه فقيد قزوين اظهار داشت: با توجه به اينكه آيت اله باريك بين به عنوان پدر معنوي استان، دِين بزرگي بر گردن همه ما دارند، با بيت ايشان مذاكره كردم تا خياباني در شأن ايشان به نام اين عالم عاليقدر خطه قزوين مزين شود.

قافله باشی ادامه داد: همچنين در نظر است معبري به نام مرحوم مسعود امامي استاندار فقيد قزوين كه در راه خدمت به مردم شهيد شدند، نامگذاري شود.

دبير شوراي اسلامي شهر قزوين با اشارت به مصوبات شورای نامگذاری معابر شهر قزوین گفت: نهادن نام استاد ناصر ایزدفر در کوچه دانش ۴ در خیابان طالقانی شهر قزوین یکی از این مصوبات بود تا نام و یادش برای اهالی تئاتر قزوین به یادگار بماند.

وی تصریح کرد: از جمله مصوبات شورای نامگذاری معابر شهری قزوین، می توان به تغییر نام برخی از معابر و کوچه های شهر قزوین به نام وزرشکاران پیشکسوت و مطرح اشاره کرد که در این جلسه نام جهان پهلوان مهدی یعقوبی ،مرحوم باباشاهوردی، ،سید کریم مومنی، ،سید رحمت اله مصلایی، حبیب اله کریم زاده و فاطمه نجفی بر معابر شهری قزوین نقش بست.

قافله باشی تاکید کرد: تعداد ی از اسامی شهدای گرانقدر و عزیز انقلاب نیز در برخی از معابر شهر قزوین نامگذاری شد.

به گفته وی، برخی از بوستانهای شهر نیز نامگذاری و تغییر نام داشت که بوستان مرحوم استاد آصف زاده در کوچه برق ، بوستان پرواز در بلوار امیر کبیر، بوستان نیایش در بلوار شهيد مطهری و بوستان سلامت از جمله آنها است.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط